Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.21 0 0 254

esta miért nem jó?

Előzmény: zosia13 (249)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.21 0 0 253

Indeed

 

Előzmény: Betti&Zoli (248)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.21 0 0 252

Hello.Nézegesd az indeed et. Ha valami kérdésed van írj és megpróbálok rá válaszolni

Előzmény: New Yorker (250)
New Yorker Creative Commons License 2010.12.20 0 0 250

Sziasztok!Látom elég régen írtak már ide, de azért megpróbálom, hátha valaki ír.:) A kérdésem az , hogy van-e valaki , aki tudna segíteni kijutni dolgozni az USA-ba. Barátommal mennénk ketten. Ő szakács én pedig Angol &német szakos hallgató vagyok, tehát a nyelvvel nem lenne gond! :) Ha valaki tud valamit, légyszi írjon!!Köszi!

zosia13 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 249
Hello,tud nekem valaki segíteni?Az USA-ba készülök túristavízummal,kérdésem;hogy kérnek e bankszámlát és hogy mennyi összeg elegendő ahoz hogy megkapjam a vízumot.Mi az amit "fel kell mutatni"?
Betti&Zoli Creative Commons License 2007.07.23 0 0 248
Helló mindenkinek!
A párommal szeretnénk kijutni az USA-ba.
Abban szeretnénk segítséget kérni, hogy hogyan lehet ezt hivatalos munkavállalással megoldani.
Esetleg, ha valaki tudna küldeni internet, esetleg e-mail címet, ahol amerikai cégek, munkáltatók keresnek munkavállalókat az kezdetnek nagyon jó lenne, és megköszönnénk.
A következő címen várnánk segítségeket: territory@freemail.hu
selli79 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 247
sziasztok,

mi a helyzet mostansag munka teren az USA-ba? Info teruleten szeretnek elhelyezkedni, Java/J2EE, stb. 3 evet lehuztam anglia-ba , de most mar eleg volt.

hogy konnyebb kijutni, online keresel, otthon vmi fejvadasz cegnel, stb.

eseleg Kanada?
Előzmény: Boroka23 (246)
Boroka23 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 246

sziasztok!

 

H1b vizumrol erdeklodnek. Aki esetleg mar kapott ilyet es dolgozott kint szeretnem ha megosztana tapasztalatait. Koszi.

golla Creative Commons License 2007.02.28 0 0 245

Halihó!

Lehetőség mindig adott! Attól függ U.S.A melyik részén szeretnél dolgozni. Saját szakmádban? Mennyi ideig akarsz maradni? És mennyit szeretnél keresni?

Ha van kérdésed és többet szeretnél tudni itt a e-mail címem: golla@freemail.hu

Előzmény: Jahaman (244)
Jahaman Creative Commons License 2007.02.11 0 0 244
Üdvözlök mindenkit!
Nem tudjátok esetleg, hogy egy fiatal szakácsnak középfoku nyelvvizsgával milyen lehetőségei vannak az USA-ban, érdemes e kimenni, vagy ebbe az egészbe belevágni?
Nagyon gondolkodok rajta, hogy vagy az USAba vagy Ausztráliába kikéne mennem... Válaszokat előre is köszönöm!
Fercsi05 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 241

Sziasztok!

 

Látom nem igazán megy már a fórum, de ha valaki még követi, és tudna nekem segíteni, volna egy kérdésem. Találtam egy amerikai cégtulajt, akivel jó kapcsolatba kerültem, és adna nekem munkát, de nem igazán tudja (tudjuk) mik a lehetőségek, egyáltalán melyikünknek kell kezdeményeznie. Én még nem voltam az államokban, nem igazán ismerem az ottani ügymenetet ezzel kapcsolatban, a munkáltató sincs a helyzet magaslatán. Szóval ha valaki tudja mi a teendő, légyszi írjon. A mail címem: suttyomfiu@freemail.hu

 

lukrécia2 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 240

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Turistavízimmal tilos kint dolgoznod. (Igaz elég sokan ezt teszik) Ezen az oldalon sok infót találsz a témában:http://travel.state.gov/ , vízumokkal, letelepedéssel kapcsolatban.

 

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 239
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem a letelepedéssel kapcsolatban.Jövőre érettségizem és a BME-n szeretnék majd tanulni mérnöknek.Egyik nagy álmom hogy az USA-ban élhessek.Ha kimegyek túristaként akkor ugye megvan adva hogy mennyi ideig tartózkodhatok kint legálisan igaz?Ez idő alatt ha találok melót nem muszáj mérnöki területen lehet például egy boltban eladó vagy mittomén akkor kapok letelepedési engedélyt vagy greencardot vagy mit.Vagy ahhoz kell vmilyen munkavállalási engedély?És azt kérvényezhetem amíg kint vagyok túristaként?Szóval az a lényeg hogy mindegy hogy hogyan de szeretnék majd kint élni és dolgozni ha nem mérnöki területen az se baj.(egyébként autómérnök,motorfejlesztés ilyesmi)És esetleg állampolgárságot kapni.Meg olyat is hallottam hogy kell vmi meló itthon hogy megkapjam a vízumot.Pontos infókat nem találtam a neten szóval megkösszönném ha vki segítene elmagyarázni vagy leírni ezeket a dolgokat hogy hogyan megy.Előre is köszönöm.
lukrécia2 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 238

Sziasztok!

Nem tudom volt e már erről szó a topikban, nem tudtam végigolvasni.

 

Mi tavaly nyertünk zöld kártyát, és úgy tervezzük jövő év elején neki is vágunk a munkavállalásnak.

 

Kinek milyen tapasztalata van e téren?

 

Azt tudom, hogy nehéz kint "fehérgalléros" munkát találni még ha van is diplománk.

 

De konkrétan milyen jellegű munkára lehet számítani kint papirokkal - első körben?

 

Ha esetleg van valaki, aki hasonló cipőben jár és szintén nyert a lottón, jó lenne ha írna.

Piazza D'Oro Creative Commons License 2005.10.15 0 0 237

Igen, megkaptam, szerinten nem nagy szám az egész. Lehet, hogy nekem szerencsém is volt, nem tudom. Én is a nagykövetség internetes oldaláról néztem meg részletesen, hogy milyen papírok kellenek. Mindent összeszedtem és kértem időpontot. Az USA vízum című topicban valaki egyszer azt írta, hogy a követségen javasolták neki, hogy vállalja be az angol nyelvű interjút, mert úgy nagyobb eséllyel adják meg a vízumot. Hogy miért, azt ne kérdezd, nem tudom.  Én mindenesetre bevállaltam, és nem volt nehéz. Ha alapfokon beszéled az angolt, akkor nem lesz gond. Ha gondolod, fel is lehet készülni előre megfogalmazott válaszokkal, akkor kiderülhet, mely szavak hiányoznak a szókincsedből, hogy ki tudd fejezni magad.

Tölem ezeket kérdezték: 1. Kihez megyek, 2. Meddig akarok maradni, 3. Akikhez megyek mióta vannak kint, és milyen státuszban, azaz mit csinálnak kint (nem amerikai ismerős meglátogatása esetén). 4. Én hol, mióta és mit dolgozok, milyen cégnél. Ennyi volt. Nem tartott sokáig. Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindenkitől ezt kérdezik. Attól is függ, melyik emberkéhez kerülsz az ablakoknál.. Én egy fiatal csajhoz kerültem. A követségen ujjlenyomatot vesznek mindkét mutatóujjról, de ezt megteszik a belépéskor az USA-ba is, ott még fényképet is készítenek mindenkiről az ujjlenyomat mellé. Nem bonyolultak a kérdések, lehetőség szerint ne rontsd el. Nekem a papírokkal rendben volt minden, így nem tudom, mi az eljárás, ha valami hiányosan van kitöltve.

HÁt igen, szigorú biztonsági ellenőrzések vannak, de szerintem nem volt megalázó, mint azt jópáran írják más fórumokon is. Ha látják az emberen, hogy van némi agya, és felkészült, valamint minden papírja rendben van, akkor szerintem nem lesz gond.

Sok sikert!

Előzmény: _Byron_ (236)
_Byron_ Creative Commons License 2005.10.10 0 0 236

Szia!

 

És megkaptad a turista vízumot? Mindenféle papírokat összegyűjtöttem, amit az internetes oldalon olvastam, hogy kellhet. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mit kérdeznek az embertől? Nem mintha olyan nagyon el akarnék bármit is titkolni, de azért jó felkészülni a kérdésekre. Tőled miket kérdeztek? Mennyi ideig tart az interjú? Ha valamelyik papírt rosszul töltöttem ki, akkor mehetek haza és kérhetek legközelebbre időpontot, vagy ennél azért rugalmasabbak?

Ilyenekre lennék kíváncsi, meg hogy Neked milyen tapasztalataid voltak. Azt hallottam, hogy szigorú biztonsági intézkedések vannak a nagykövetségen. Ez legyen a legkevesebb.... :o)) Előre is köszi a választ!

Előzmény: Piazza D'Oro (235)
Piazza D'Oro Creative Commons License 2005.10.06 0 0 235
Én voltam, de csak túristavízum miatt, nem munkavállalóiért.
Előzmény: _Byron_ (234)
_Byron_ Creative Commons License 2005.09.21 0 0 234

Sziasztok!

 

Ha valaki erre jár, segítsen!! Két hét múlva megyek az amerikai nagykövetségre konzuli interjúra. Ha valaki volt már ilyenen, jelentkezzen mert lenne pár kérdésem ezzel kapcs.ban.

Köszi!

HaNNa Creative Commons License 2005.09.19 0 0 233
Sziasztok, segítséget kérnék!

Unokahugon Angliában tenisz-edző, most készül az amerikában érvényes edző-vizsgát letenni. Magyar állampolgár, a férje brazil. Milyen vizummal induljon neki az amerikai munkavállalásnak? Inkább turista vizummal ki, ott keresni munkaadót, vagy fordítva? Az utóbbi egy kicsit macerásabb lenne, mert csak úgy láthatatlanban edzőt csak nem vesznek fel.. Bár semmi sem lehetetlen. Ötletek?
richies Creative Commons License 2005.08.25 0 0 232
hi all! ettől könnyebb lesz majd vkinek vízumot kapnia? http://index.hu/gazdasag/vilag/delo050825/
swill Creative Commons License 2005.06.22 0 0 231
Attol fugg, mekkora tapasztalatod van, es mivel foglalkozol.
Előzmény: KoporShow (229)
PREDATORS Creative Commons License 2005.05.25 0 0 230
Közepesen jó.
Előzmény: KoporShow (229)
KoporShow Creative Commons License 2005.01.23 0 0 229
Nem tudjatok, Kaliforniaban (San Francisco környeke)
egy evi 110 ezres fizu jonak szamit?

Azt hallottam, hogy ott igencsak draga am az elet, föleg ami
a lakasokat illeti.
anisette Creative Commons License 2005.01.07 0 0 228
Szia miért érdekel ennyire az adózás?Még új vagyok sok mindenről le maradtam.Már Amerikában vagy?Vagy csak szeretnél ki menni?Mivel szeretnél kint foglalkozni?
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.08 0 0 227

Ilyen sok megmarad?  :-O

 

és ebből aztán kell még TB-t is fizetni? Úgy tudom, olyan is van, hogy a cég fizeti a TB-t.

 

Nézegettem a weben, találtam pár jó oldalt ( pl http://www.dinkytown.net/java/Tax1040.html ) de még nem mindennek tudom a jelentését.

Előzmény: break2 (226)
break2 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 226

Fugg attol, hogy nos vagy-e vagy egyedul adozol. Attol, hogy mennyi kedvezmenyt tudsz leirni az adoalapodbol. Hogy melyik allamban elsz ...

 

De ugy alapjaban 62ezer es 72ezer kozott lesz valahol a maradekod.

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.07 0 0 225
Tudja valaki, hogy mondjuk évi 80 ezres fizetésből adózás után kb mennyi marad meg?
Tordosin Creative Commons License 2003.11.18 0 0 224
Kedves Miyamoto.

Köszönöm a gyors hozzászólásokat, már le is töltöttem néhány álláshiredést. Bizakodó vagyok, remélem akad közöttük 1, aki hajlandó alkalmazni. Mellesleg épitész vagyok. Lehet, hogy megkereslek, ha van valami általános problémám. Mindenesetre most irok egy önéletrajzot, ahogy mondtad. Csak lesz valami.
Beszámolok a dologról, bár beletellhet néhány napba-esetleg hétbe, amig kiderül.

Üdv.

Tordosin Creative Commons License 2003.11.18 0 0 223
Kedves Miyamoto.

Köszönöm a gyors hozzászólásokat, már le is töltöttem néhány álláshiredést. Bizakodó vagyok, remélem akad közöttük 1, aki hajlandó alkalmazni. Mellesleg épitész vagyok. Lehet, hogy megkereslek, ha van valami általános problémám. Mindenesetre most irok egy önéletrajzot, ahogy mondtad. Csak lesz valami.
Beszámolok a dologról, bár beletellhet néhány napba-esetleg hétbe, amig kiderül.

Miyamoto Creative Commons License 2003.11.18 0 0 222
Persze, hogy erdemes a neten nezegetni. Nem tudom, hogy milyen teruleten dolgozol, de pl. a monster.com-on mindenfele szakmaban hirdetnek. Irj egy jo
oneletrajzot, aztan folyamatosan kuldozgesd.
En informatikus vagyok es kb. 3 eve valtottam. Akkor annyibol volt konnyebb, hogy a gazdasag jobb allapotban volt, igy nagyobb volt az igeny emberekre. Viszont az akkori torvenyek szerint csak ugy kezdhettel el dolgozni, ha a vizum transzfered kesz volt. Igy a cegnek aki felvett varnia kellett 3-4 honapod rad. Ez nagyon megnehezitette a allasvaltoztatast.
Azota a torveny valtozott. Most eleg ha az uj ceg elinditja a procedurat. A papirok beadasa utan mar kezdhetsz is az uj helyen.
Sok sikert. Ha van meg kerdesed, akar itt akar emailen szivesen segitek (ha tudok).
Udv,
M
Előzmény: Tordosin (219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!