Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

OMI-010 Creative Commons License 2004.07.17 0 0 98
A Mol egy rabló!Érdemes szomszédos országban vagy a Klub Petrolnál tankolni.
- yahoo - Creative Commons License 2004.05.13 0 0 97
nem mindenkinek a MOL szállít!
plasticmajom Creative Commons License 2004.03.22 0 0 96
A Magyar Autóklub próbapert indított a Gazdasági Versenyhivatal ellen a MOL árképzzése miatt. A per során a tisztességes gazdálkodás és ármegállapítás kérdését boncolgatták.
A MAK keresete azon a tényen alapult, hogy a MOL üzemanyag forgalmazása során olyan árakat állapít meg a nagy- és kiskereskedelemben egyaránt, melyeknek valódi ráfordításaihoz semmi köze. Azaz vasúti költséget számol vezetéken érkezett benzinért (kőolajért!), amit nem a nyugati tőzsdén vásárolt, de annak árával számolt. Nem kész benzint, hanem olcsóbb orosz vagy hazai kőolajból -a nyugati munkabérköltség 1/5-é-ért itthon előállított terméket forgalmaz. Ezt úgy számítja, mintha a nyugati tőzsdén kész benzint venne és vasúton szállítaná haza. A MOL ebben a földrajzi környezetben kizárólagos kőolaj lepárlási lehetőséggel rendelkezik, ezért nem mindegy, hogyan alakítja ki árait saját hasznára és a fogyasztók kárára.
A pert az Autóklub megnyerte! Ezen ítéletnek rendkívüli a jelentősége. A Legfelsőbb Bíróság ítéletében kihagsúlyozta, hogy a MOL árképzése mekkora hatást gyakorol az egész magyar gazdaságra. Mi magyar állampolgárok, autósok és autó nélküliek egyaránt azt hihetnénk, hogy a 2003. november 26-án hozott ítélet, melyről az ország legnagyobb civil szervezetének lapjából, az Autósélet 2004. januári számából vehettünk tudomást, megrengeti az országot. (Bizony meg kéne rengetnie gazdasági életünket!) Ezzel szemben - egyetlen tv-adó aznap esti híradóján kívül - sem az elektronikus, sem az írott sajtó egy szónyi, vonásnyi figyelemre sem méltatta a hírt mind a mai napig. Így a média hallgatásával maga is hozzájárult ahhoz, hogy az ügy elkendőződjön, az eljárás elhúzódjon. Mi pedig tovább fizetjük a térség legmagasabb árát nem csak benzinben, de a kenyérben, ruhában és minden másban. Kinek az érdeke ez? Vajon hány magyar nagy- és kisrészvényese lehet a MOL-nak és milyen százalékarányban, akik nyereséget könyvelhetnek el maguknak? Vajon megéri-e az ország (tízmillió ember) gazdasági helyzetét akár a legcsekélyebb mértékben is rontani (hagyni) kevesek tisztességtelen hasznáért?
2003-ban a MOL története legnagyobb nyereségét érte el.
AlgoL Creative Commons License 2004.02.11 0 0 95
A mai sajtó és internet publikációk rámutattak a dolog lényegére, és már megértettem a rezgő bugyiban nyilatkozó szóvivő hölgy lekiállapotát is.

A MOL - nevével ellentétben- vajmi kevéssé magyar, sokkal inkább francia. Mint az AKA Rt, amelyik az M5 -n szedte ki a magyarok zsebéből a forintokat. A cég háromnevű gazdasági igazgatója nem a Dunaparton szerezte közgazdászi diplomáját, sokkal inkább Párizsban.

Én a foci-biznisz miatt másnaptól nem tankolok a MOL-nál. Tudom, hogy ez nem rendíti meg a céget, meghogy a nagyker tőlük van a többihez is, de vásároljon náluk a Gojkó Mitic, és éljenek abból a kisker árrésből.

A magyar állam részesedése a MOL -ban 25 %, evvel persze még beleszólhat a mindenkori kormánypárti vezérigazgató személyébe, - és utána kuss. Azt hiszem, hogy a francia befektetőknél jobban kevés náció zsigereli ki a magyarokat - igaz ők mindezt csendben, mondhatni franciás eleganciával teszik.

A DÉMÁSZ (97 % francia tulajdon) ma jelentette be, hogy két vadi új (még garanciális) gázmotorját az év végén leselejtezte, -300 milla adóalapcsökkentő veszteség - de semmi aggály, az idén újra aktiválja. Igaz kisebb az idei adókulcs.

Szóval éljenek a francia befektetők.

Franciaországban.

teljesenmindegy75 Creative Commons License 2004.01.18 0 0 94
OK. Itt hagyjuk abba, mert ez meddö vita lesz. Mellesleg, sz@rok a molra es a F1-re is.
Előzmény: WSOM (89)
adriánó cselescsávó Creative Commons License 2004.01.18 0 0 93
Nyilván csak a kiskereskedői hálózattal, a shopjaival és a kenőanyagaival szemben érdemes bojkottot csinálni. De én ezen már régen túl vagyok a vérforraló kiszolgálás miatt.
Előzmény: S.Zola (91)
ZULLU Creative Commons License 2004.01.18 0 0 92
Az igazi az lenne,de pár évig még aligha tehetem meg... Viszont a MOL-kutak bojkottja azért véleménnyílvánítás. És szeretném ha tudnák, hogy nem szeretem őket...
(Nem is gondoltam,hogy most majd megrendítő erejü gazdasági csapást mérek a MOL-ra... :)
a ZULLU
Előzmény: S.Zola (91)
S.Zola Creative Commons License 2004.01.18 0 0 91
Az az igazság, hogy ha máshol tankolsz, akkor is a MOL-t támogatod, mert ő szállítja a benzint a többinek is( vagy nem ? ). Úgy tudod bojkottálni biztosan, ha leteszed az autót, vagy külföldre mész tankolni.
ZULLU Creative Commons License 2004.01.18 0 0 90
Én csak ritkán tankoltam máshol...
Most a törzsvásárlói kártyámat visszaküldöm nekik, és kerülöm a kútjukat...
WSOM Creative Commons License 2004.01.18 0 0 89

Te nem kezeled tényként, hogy a MOL nem kapott tájékoztatást az istálló váltásról? Én igen.

Ehhez nem kell részt venni egyetlen tárgyaláson sem.

Előzmény: teljesenmindegy75 (88)
teljesenmindegy75 Creative Commons License 2004.01.18 0 0 88
Ott voltal minden bizonnyal valamennyi targyalason, ugye? Az esszeruseget inkabb hagyjuk.

Előzmény: Uff (87)
Uff Creative Commons License 2004.01.18 0 0 87

Miért nem kérdezi meg senki, hogy a Rönó mé nem támogassa kiemelkedő összeggel Fakertész Zsolt.
Nekik üzletileg nem éri meg az ország egyik legnagyobb dealer-ének támogatása ??!

Akkor ezt miért várod el a MOL-tól, miután alapvetően fontos változásról sem tájékoztatják?

Fejőstehénnek nézték a MOL-t, akivel mindent meg lehet tenni. Ez több, mint sértő.

Igaza van a MOL-nak, ésszerűen járt el.

teljesenmindegy75 Creative Commons License 2004.01.18 0 0 84
Miröl beszelsz ember?
A MOL felveri a vilagpiaci arakat???
Miota nötte ki ennyire magat ez a ceg???

A MOL sz@rt sem szamit a vilagpiacon.

Előzmény: alba (64)
adriánó cselescsávó Creative Commons License 2004.01.18 0 0 83
Én már évek óta nem tankolok MOL-nál. :-)
valakiasokközül Creative Commons License 2004.01.18 0 0 82
Én már megtettem az első lépést!!! És TI ???
Konrad Creative Commons License 2004.01.16 0 0 81
Borravalót? Benzinkúton? Ilyen árak mellett?

A MOL-t különben évek óta bojkottálom, de elsősorban a nem kielégítő minőségük miatt. Nekem az Aral-ÖMV páros jött be, ebből mostanra csak ÖMV maradt ugye.

Előzmény: dodi123 (80)
dodi123 Creative Commons License 2004.01.16 0 0 80
Baumgartnernél egy kicsit csodálkoztam - mert azért egy F1 autón elhelyezett reklámot sokan látnak...

A magyar focinál nem csodálkoztam - mert a jelenlegi helyzetben nem igazán reklámhordozók...

Viszont az, hogy az olimpiai csapattól is megvonják a támogatást - azt már enyhén szólva furcsállom. Az olimpiákon mindig jól szerepelnek a magyarok (a lakosság számához mérten különösen). Az összeg egy MOL-méretű cégnél pitiáner. Vajon mi van a háttérben? Politika? Vagy gazdasági problémák? Ha jelentősen zuhannának a MOL részvények nem csodálkoznék. Igy csak egyet tehetek: elkerülöm a MOL-kutakat. Egyébként is rossz tapasztalataim vannak: udvariatlanok, de a borravalót elvárják...

Metal Warrior Creative Commons License 2004.01.16 0 0 79
Ehhe, bocs az előzőért...

MOL ellenes aláírásgyűjtés

Metal Warrior Creative Commons License 2004.01.16 0 0 77
Egy bojkot célja nem a gazdaság padlóra tétele, hanem az adott cég úgymond "jobb belátásra térítése". Így általában rövidtávú, de hatékony, államgazdaság szinten kevés kárt okoz (vagy éppen hasznot: lásd Győri keksz). Ha viszont ez sikerül, akkor az itthon maradt, illetve magyar sportba fektetett pénz előbb-utóbb nekünk okoz majd örömet, és talán hasznot is. Ezért személy szerint egyetértek a bojkottal, és csatlakozom hozzá. Szerencsére nálunk van OMV kút.

Hajrá Magyarok!

Előzmény: negyvenketto (76)
negyvenketto Creative Commons License 2004.01.16 0 0 76
Ha az OMV-n kívül mindenki a MOLtól vesz, akkor ugyismindegy.
Az OMV meg a sogoroke, tehát ha nálunk tankolunk, az még jobban árt a gazdaságnak.

Magyarán a bojkott magyartalanabb, mint amit a mol művelt...

kékbarisnya Creative Commons License 2004.01.16 0 0 75
A pestiek ill. a látogatottabb üdülőhelyeken lakók könnyen bojkottálnak. De az országban egy csomó helyen csak Mol-kút van. Onnan tudom, hogy OMV-nél szeretünk tankolni, de nem igazán lehet mindenütt.
Előzmény: Törölt nick (74)
negyvenketto Creative Commons License 2004.01.16 0 0 73
Üzletileg érthető, hogy a MOL támogatja a horvát labdarúgást. Az INA-ban meglévő 25%-os részesedése évente kb. 8.5 Milliárd Ft tiszta nyereséget hoz. Tehát ez nem tisztán a sport támogatása, hanem a terjeszkedés, üzletszerzés egyik módja.

Az egy más kérdés, hogy nálunk is "jó helyen" lett volna ez a pénz, s hogy felháborítja az embereket, hogy miért viszi külföldre a MOL.

Csakhát ez üzlet, tarthatjuk magyartalannak, árulónak, gusztustalannak a MOL-t, attól még őket továbbra is az fogja érdekelni, hogy minél eredményesebb legyen a cég.

A Baumgartner ügyet nem ismerem annyira részleteiben, de úgy tűnik, hogy a MOL, illetve Baumgartner menedzserének felelőssége, hogy így alakult. Ha az eredeti MOL szándéknyilatkozat azt mondta ki, hogy ha megy a Jordanhoz a srác akkor adunk ennyi pénzt, sa ő a Minardihoz ment, akkor a menedszerének ezt előre le kellett volna zsirozni a MOL-lal, nem a papírok aláírása után menni kuncsorogni.

SZVSZ

42

Előzmény: giulus (70)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2004.01.16 0 0 72
Csá mindenki!

Csatlakozom a MOL bojkotthoz, sőt írtam nekik még tegnap "gratuláló" levelet, tegyétek meg Ti is.

bye bye

troppauer Creative Commons License 2004.01.15 0 0 71
MOL: 0
giulus Creative Commons License 2004.01.15 0 0 70
SZEMÉTLÁDA BANDA!!!

BAUMGARTNER ÜGY & HORVÁT FOCI TÁMOGATÁS
BÜSZKÉK LEHETNEK MAGUKRA EZ AZ CSAK ÍGY TOVÁBB.
SOHA TÖBBÉ MOL. FULLADJANAK BELE A SAJÁT SZARUKBA

sempre83 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 69
:(

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

little747 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 68
Eddíg 99%-ban MOL kútnál tankoltam. Ezekután ez 0%-ra fog változni.
Természetesen a MOL vezetés szíve joga, hogy támogatja-e a magyar F1-et, nekem meg az, hogy a MOL-t támogatom-e.
Legalább ne tettek volna ígéretet.
Előzmény: vitabp (67)
vitabp Creative Commons License 2004.01.15 0 0 67
Szégyen, amit a MOL művel. Nagyon jól tudta mibe vág bele, most pedig mondvacsinált indokokkal kihátrál. Még jó, hogy nem szabták feltételül a Forma 1-es győzelmet.

Remélem a Szórád és a többi nagyokos most rendkívül büszkék magukra és otthon élvezkednek, milyen jól megvezették a Baumgartnert és az országot.

Kívánok nekik sok nagy bukást és a MOL-nak egy jó kiadós veszteséget.

TRA 395 Creative Commons License 2001.12.03 0 0 66
Bojkot??
Bimbum Creative Commons License 2000.07.03 0 0 65
A kormánynak jó húzása volt a 12%-os gázáremelés. A MOL-t jó kis dilemma elé állították,
vagy állja a veszteséget vagy adja el a gázüzletágat az államnak. Ez utóbbit valószinüleg
nem fogja megtenni, hiszen a gázárat egy pár év múlva liberalizálni kell és a piac valószinüleg
megéri az ideiglenes veszteséget.

Magam nem vagyok Fidesz-párti, de a gázár fékentartása jól jött (gázzal fűtünk és a MOL-részvényeket már tavaly eladtam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!