Keresés

Részletes keresés

tippancs Creative Commons License 2024.03.05 0 0 2030

Crusade 13. epizód 1998
Analizálták a drák vírust. Érdekes. Nagyon hasonlít....

tippancs Creative Commons License 2024.02.16 0 1 2029

Még kétszáz év múlva is népszerű lesz a Marson a magyar Unicum. Crusade 6. epizód

Jokki Creative Commons License 2024.02.11 0 0 2028

Hogy minden idők legszínvonalasabb sci-fi sorozata, ahhoz kétség sem fér.

Előzmény: divaoni01 (2026)
tippancs Creative Commons License 2024.02.10 0 0 2027

Mi most a Crusade sorozatnál tartunk. B5 időrendben megyünk. Ha a B5, előrelátóan 16:9 arányban készült, akkor miért kellett ezt 4:3-ban megcsinálni? Egyébként, sajnos, nem olyan színvonalas, jobbra emlékeztem. A színészek sem játszanak olyan jól. (A töltelékrészek az BSG TOS-ra emlékeztetnek.) Az elérhető szinkron minősége, finoman szólva, nem a legjobb. Ha befejezhették volna a sorozatot, lehet, hogy jobb lett volna.
Milyen jó lett volna, ha az Őrzők legendája sorozat is elkészül... Milyen jó lett volna, legalább három B5 sorozat +filmek, hasonlóan a Star Trekhez. Lehet, hogy konkurenciát láttak benne, ezért nem jött össze?

divaoni01 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 2026

Ja, az első két évadot most néztem vissza remasterezett változatban, a harmadik évad újra nézésénél tartok éppen, ami meg egy SD változat, de azaz igazság ez is kb ugyan annyira élvezhető. A korabeli CGI-n(űr és belső űrállomás nagy totálokon(park, függő kabinos szállító stb)) nem sokat segíthetett a javított képminőség illetve csak jobban kijönnek az akkori trükktechnika korlátai.

 

Ettől független az most is teljesen egyértelmű, hogy a Babylon 5-nél színvonalasabb mélyűri sci-fi sorozat sosem volt és talán soha nem is lesz már többé.

Előzmény: Jokki (2025)
Jokki Creative Commons License 2024.02.10 0 0 2025

Az újrarenderelés viszonylag jól sikerült, bár ekkora felbontáson meglehetősen szemcsés, rá kellett raknom egy denoise effektust az élvezhetőég kedvéért.

divaoni01 Creative Commons License 2023.11.17 0 0 2024
Előzmény: tippancs (2023)
tippancs Creative Commons License 2023.11.17 0 0 2023

Szerintem jó lett a rajzfilm. Még vicces is. Kár, hogy rajzfilm.

Jokki Creative Commons License 2023.07.31 0 1 2022

Nem lesz reboot. Talán jobb is ha megnézem, mit műveltek az Alapítvánnyal....

Na szóval, lényeg a lényeg, csak egy rajzfilm lesz, én meg nem igazán rajongok a rajzfilmekért akkor se ha Babylon 5.

 

Crusadenek kellett volna hogy készüljön valamiféle lezárás de már vagy 15 éve, szerintem ahhoz most már rég késő.

 

Reménykedjünk, hogy talán lesz egyszer valami normális B5 film még.

gunji jackdaw Creative Commons License 2023.06.18 0 0 2021

Új B5 mozi rajzfilmen JMS-től: Babylon 5 The Road Home előzetes

Jokki Creative Commons License 2022.03.12 0 0 2020

Úgy tűnik pihenőre küldték a rebootot. Már olyan "rémhírt" is hallani, hogy az egész projectet átveszi az HBO Max. Máshol azt olvastam, hogy egyelőre halasztják és inkább csak a jövő évben kezdenek neki komolyabban....

Már ha egyáltalán lehet itt szó komolyságról....Meglátjuk.

Jokki Creative Commons License 2022.02.14 0 3 2019

Tekintve, hogy a CW fogja csinálni, vannak sötét gyanúim.

 

Tudjuk, hogy a legtöbb ilyen reboot azzal kezdődik, hogy valamelyik főszereplőből transzvesztitát vagy homoszexuálist csinálnak. Már előre félek ki lesz az. Melyik fehérből lesz fekete? Pedig az eredeti sorozat is megelőzte a korát, tele volt fekete szereplőkkel pozitív szerepben, tehát ELVILEG ezen nem kéne változtatni.

 

Jó volt ahogy volt. Nem tudom mit fognak csinálni az első évad történéseivel, amelyek gyakorlatilag előmagyarázták a további évadok eseményeit, sok esemény, csak a 3. és 4. évadban kapott magyarázatot az elsőből, ráadásul ezek a magyaráztok az első évad nélkül feleslegessé és érthetetlenné válnak.

 

De például mi lesz a Babylon 4 ellopásával és múltba küldésével?? Hogy fogják magyarázni az első évad nélkül? És ez csak 1 példa a tucatból.

 

Kíváncsi vagyok hol találnak olyan kiváló színészeket (hogy csak a legkiemelkedőbbeket említsem), mint amilyen volt például Mira Furlan, Jeff Conaway, Andreas Katzulas, Richard Biggs, Peter Jurasik. Ők 5-en még a nem gyenge szereplőgárdából is kiemelkedtek. Ha a rebootra nem tudnak legalább ilyen, de inkább még jobb színészeket felvenni, akkor neki se kezdjenek.

 

Azt értettem JMS egyik nyilatkozatából, hogy a sorozat bizonyos mértékben támaszkodott a mai eseményekre is, ám ezek azóta elég durván felülíródtak, ezét ezeket részeket mindenképp meg kell változtatni a rebootban. A kérdés csak az, hogy a valóságnak megfelelően változtatják, vagy a mainstream ótvar hazugságok kénye-kedve szerint? Hogy csak 1 példát mondjak belekerül-e 2001 szeptember 11. és hogyan?

 

Szóval mint mondtam, vannak sötét gyanúim. De remélem azért eloszlatják. Az első 10 részből hamar kiderül.

 

Ó még valami. Az eredeti sorozatban szinte minden nép megjelent valahogyan még az indiánok is, akikről amúgy a nagyon PC filmek is igencsak könnyen feledkeznek meg. Ez nekem nagyon tetszett akkoriban, viszont hiányoltam legalább egy-két magyart. Kíváncsi vagyok a rebootban vajon megjelennek-e magyarok és milyen aspektusban.

HPéter1978 Creative Commons License 2021.10.04 0 0 2018

Hajjaj...

https://variety.com/2021/tv/news/babylon-5-reboot-the-cw-j-michael-straczynski-1235075236/

 

Azt írják teljes reboot lesz, a sztori ott indul, hogy Sheridan az állomásra érkezik.

 

Meglássuk.

Ha a BSG szintet hozza akkor jó lesz.

Előzmény: divaoni01 (2017)
divaoni01 Creative Commons License 2021.10.04 0 0 2017

A remasters biztosan szép lesz és simán lehet rá igény majd az HBO MAX-on keresztül.

 

A reboot létjogosultsága már jóval neccesebb és Straczynski helyében én is inkább a történet folytatásában vagy ugyanebben a világban egy másik történet elmesélésében gondolnék. A franchise újra aktiválását egy új story szerintem jóval inkább elősegíthetné, mint a régi új köntösben.

Előzmény: Jani-wan. (2016)
Jani-wan. Creative Commons License 2021.09.29 0 1 2016

Szerintem a BSG reboot elég jó lett. Sőt!
Ettől függetlenül én sem hinném hogy a Babylon 5-öt rebootolni kellene. A sztori most is jó és így felújítva ez a képminőség simán eladható a sztríming médiában.

Előzmény: HPéter1978 (2015)
HPéter1978 Creative Commons License 2021.09.29 0 1 2015

Oltári nagy a kockázata.

 

A sikerrel rebootolt sorozatok (pl. Magnum, Hawai Five-O) alapvetően epizodikusak voltak, nem volt fő történetszál.

A B5 nem ilyen, itt végig ott volt (még ha a felszín alatt is) a fő konfliktus.

 

Ha ezt megtartják miben tud újat mondani? Ha megváltoztatják... arra jobb nem gondolni.

 

A világ adaptálása is probléma, nem hiszem, hogy a Kentauri társadalom abban a formájában ahogy megismertük átmenne ma a stúdió rostáján.

 

Jobb lenne ha inkább egy új történetet elmesélni ebben az Univerzumban, akár egy jelentősebb ugrással az időben előre vagy vissza.

Előzmény: FLaci (2013)
gunji jackdaw Creative Commons License 2021.09.28 0 1 2014

A remasterhez két gondolat. Az igazi az lenne, ha a cgi-jeleneteket is újrarenderelnék. Hogy nincsenek meg a régi fájlok a modellekkel? Ha rajongók házilag újra tudják gyártani, akkor a WB is ;) Egyébként elvileg van házi 4k-s upscale is, kíváncsi lennék, milyen lett.

A reboothoz is két gondolat. Egészen biztos voltam benne, hogy az HBO Max indulásával (és a Netflix/Disney+/Amazon sikere miatt) lesz reboot, nem hagyják ki. Szívem szerint mondanám, hogy nem-nem, soha. Csak egy Sinclair volt, egy Sheridan, egy G'Kar, stb. A B5 úgy jó, ahogy volt. Dehát.

FLaci Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2013
Jani-wan. Creative Commons License 2021.09.28 0 1 2012

Remasterelték a teljes sorozatot 1080p-re!

Már elérhető.

gunji jackdaw Creative Commons License 2021.01.22 0 0 2011

Felfoghatatlan, RIP :(

Előzmény: Epsilon (2010)
Epsilon Creative Commons License 2021.01.22 0 0 2010

 

Mira Furlan is eltávozott. Borzalmas, milyen fiatalon megy el sok B5 szereplő egymás után...

 

Straczynski szerint egy ideje már betegeskedett, nemrég arról posztolt, hogy felnéz a csillagokra, ahová hamarosan távozik..., idézve a B5 forgatókönyvében lévő soraiból is: "We're all star stuff"

 

Nyugodjék békében.

 

Epsilon Creative Commons License 2020.02.16 0 1 2009
Ma 21:00-tól a Viasat6-on adják a
BABYLON5
Elveszett Mesék - Hangok a Sötétben
2007-es filmet
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 2008
Ezt nem tudtam. Nagyon jó színész volt benne. Szinte mindenki. Sajnálom hogy ennyire nem foglalkoznak Babylon 5 filmekkel sorozatokkal. Egy nagyon jól össze rakott sorozat volt. Nem tudom lehetne e újra castingolni... ...
Előzmény: Annoyed (2007)
Annoyed Creative Commons License 2019.10.06 0 0 2007

O'Hare súlyos elmebetegség miatt távozott a sorozatból. A forgatások alatt téveszmék és hallucinációk gyötörték, viszont nem akarta, hogy felfüggesszék miatta a forgatást, mert akkor nagy eséllyel elkaszálták volna a sorozatot. Így kihúzta az évad végéig. JMS-el megbeszélték, hogy ezt haláláig titokban tartják, utána viszont Straczynski hozza nyilvánosságra távozásának okát.

https://youtu.be/AwyAo_YjtdM

Delenn_ Creative Commons License 2019.01.05 0 2 2006

Sziasztok!

 

A Babylon5.SciFi.hu mostantól a http://babylon5.on.hu címen is elérhető.

 

Delenn

gunji jackdaw Creative Commons License 2017.06.19 0 0 2005

Nagyon sajnálom :(((

 

Nagyon megdöbbentett a hír, hogy így ilyen gyorsan egymás után mennek el. Ő már talán a hatodik a főcímekben szereplők közül, aki a peremvidéken túlra költözött :(

Előzmény: Wreck Diver (2004)
Wreck Diver Creative Commons License 2017.06.18 0 0 2004

RIP Stephen Furst / Vir Cotto.

gunji jackdaw Creative Commons License 2016.07.29 0 0 2003

Csak most olvastam délben :( Sajnálom, nagyon kedveltem a karakterét :(

Van valami félelmetes abban, hogy sokan a szereplők közül 60 évesen hagynak itt minket :(

Előzmény: karbalán (2002)
karbalán Creative Commons License 2016.07.28 0 0 2002

Nyugodjék békében, Mr. Garibaldi! http://deadline.com/2016/07/babylon-5-actor-jerry-doyle-dies-at-60-1201794378/ Borzasztó sokan haltak meg fiatalon a B5 szereplői közül. :(

Wreck Diver Creative Commons License 2016.04.15 0 0 2001

Még hogy "kicsit bugyuta volt" a B5...

A fordítások voltak sokszor szánalmasak és egyenesen félrevezetőek.

És sikerült a sorozat - számomra - egyik legfontosabb pillanatát
a "Holtak napja " epizódban fejre állítani kicsit.

Mondjuk sok más sorozathoz képest egész tűrhető volt a fordítás.
De tényleg fontos eseményeknél keményen el tudták szúrni...

Előzmény: EMSz2007 (2000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!