Keresés

Részletes keresés

zsenivagyok Creative Commons License 2004.09.26 0 0 27
Nem hatalmazott fel, hogy eláruljam, de ha akarod, megkérdezem neked.
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2004.09.21 0 0 26
Olvass bele az aloe, amway, mlm, stb. topicokba. Átlagban minden tízezredik embernek sikerül ilyen piramisépítésből milliomossá válnia... Nagyrészt humbug.
Előzmény: Törölt nick (25)
zsenivagyok Creative Commons License 2004.09.20 0 0 24
Szerintem foglalkozzunk azzal, hogy mibol lehet MOST meggazdagodni! Ki mit tud felmutatni? (Én tudok egy jó barátomat, aki belépett egy új hálózatba, és 3 hónap után 600,000-et keres.)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.20 0 0 22
Kicsit off-topic, mert semmi köze semmi maffiához. A Campona érdekes forgalomcsökkentő akcióba fogott. Zárva tartja a gyalogos bejárati ajtót, csak oldalbejáratokon lehet besunnyogni. Marhanagy fedett parkolóját, amibe eleinte dőlni tudtak az autók minden irányból, most lezárta, és csak egyetlen leszűkített kapun és egy béna sorompón át csorgatja a dühöngő vásárlókat. Bezzeg a füvesített terület meg a parkolnitilos, az tele kocsikkal. Hajrá Campona! (majcsak leszoknak a népek egyszer)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.10.11 0 0 20
heh, ezt én is megkaptam
jó a marketingesük, még jó hogy nem a jogászaik :)
Előzmény: berku (9)
Macimedve Creative Commons License 1999.10.11 0 0 19
Én minden nap 2x elmegyek a Campona mellett. Egyszer bennt is voltam.

És ttime-nek igaza van. Az üzletek fele üres, a másik fele most épül. A környező infrastruktúra sehogy nem áll. Az külön kedves, hogy a 4 sávosra szélesített utat minden reggel valahol máshol bontják fel. Persze jelzés nélkül.

De a megállni tilos táblák minden bejáratnál és minden parkoló-beli útkereszteződés után gondosan ki vannak rakva. Az autók többsége mégis a tilosban parkol, mert a T. tulajdonos lusta további öt métert gyalogolni. A többi meg ha akar sem tud szabályosan parkolni, mert nem tudja a parkolót megközelítani. Az ilyen szándékosan szabálytalankodók sokal keményebb büntetést igényelnének, mint a szokásos összegek.

ttime Creative Commons License 1999.10.11 0 0 18
Hali!

Én is jártam a Camponánál, és valóban sokan állnak a tilosban, a táblától akár 10 m-re is, mert derogál nekik a parkolóból (+10m-t) gyalogolni. Nagyon helyes, ha büntetik őket. Nem ártana bevezetni ezt a többi bevásárlóközpontnál is (pl. Duna plaza, ahol a zebrán is állnak a két épület között).
OFF ON
A Campona egyébként valóban nagy sz@r, pofátlanság volt megnyitni úgy, hogy félig van készen (nagy jóindulattal): az utak helyén földkupacok, a járólapok lerakás alatt, a sétálórészre való fehér kavics szintén kupacokban, bent mocsok az épülőfélben levő üzletek miatt, festékes melósok sétálgatnak létrával, festékes vödörrel az épületben. Úgyhogy a Camponát kétszer láttam: először és utoljára!
OFF OFF

Ttime

zsiragy Creative Commons License 1999.10.11 0 0 17
>majd a rendőrségi feljelentésekből és >bírságokból ő is részesedik

A sztori akár igaz is lehet (nem jártam arra), de ez a megállapítás biztosan hülyeség.
Semmiféle törvényes útja nincsen annak, hogy a rendőrség egy bírságból részesedést fizessen bárki külső személynek. Ha meg anyugtát adnak a bírságról, akkor azt már nem lehet eltitkolni. Ha nem adnak nyugtát, akkor a rendőr saját zsebre dolgozik, mely esetben nyilván nem kap a Campona semmit. Szóval ezt a mondatot ne higgye el senki, a többiről nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: second (7)
Kapitany Creative Commons License 1999.10.11 0 0 16
Campona egy római erőd neve volt, a mai Nagytétény területén található
Előzmény: berku (9)
nagykutya Creative Commons License 1999.10.09 0 0 15
en nagyon sajnallak. kuldjek egy szoke parokat meg egy kis ruzst?
Előzmény: szinkron (13)
mEdvE Creative Commons License 1999.10.08 0 0 14
jé, egy nullás.. :-)) nekem ez az első... eddig még szűz voltam.. :-)

szvsz nézd meg a hix autó newsgroup-ot, ott volt pár hasznos reagálás erre a témára...

üdv,

medve

Előzmény: szinkron (13)
szinkron Creative Commons License 1999.10.08 0 0 13
Én is úgy kaptam, de szerintem is tanulságos:
>Elég érdekes....(mármint ha igaz...és miért ne lenne az, lassan semmin sem csodálkozom...)
>A kovetkezo eset esett meg velem a minap.
>Gondoltam kinezek a CAMPONA-ba. Ki is jutottam konnyen a tablakat kovetve a Budafoki uton. Konnyeden behajtok a parkoloba, megallok, majd be az aruhazba.
> Eleg unalmas es kihalt, de nem ez a lenyeg. Kb. egy ora mulva kijovok, keszulok elindulni, amikor eszre veszem, hogy egy cedula van a szelvedon. Egy rendorsegi cetli volt, rajta a tenymegallapitas, hogy TILOS helyen parkolok, ezert feljelentest tesz. A PARKOLOBAN! Pont ott jart a ket rendor,odamentem es megkerdeztem toluk, hogy mi alapjan akarnak feljelenteni. Erre
kozlik,hogy tiltott helyen alltam meg, tabla is tiltja az ott megallast. Kerdeztem,hol a tabla, erre elmutat a Budafokrol del fele vezeto ut fele, az ottani parkolo-bejaratnal kb. 60 meterre innen van elhelyezve egyetlen tabla HATTAL, ami tiltja a varakozast. Erre mondtam neki, hogy en Bp. felol jottem, ott egy arva tabla nem jelzi, hogy barmifele tiltas lenne. Szo szot kovetett, mire a rendor kibokte, hogy a Keruleti Rendorsegnek szerzodese(!) van a CAMPONA-val, hogy sorra meg kell bunteni az itt allokat. Ebbol bevetele van a keruletnek is, meg a CAMPONA-nak is, amibol valamilyen kesobbi beruhazast akarnak
finanszirozni!!! Kicsit furcsanak tartom ezt a hozzaallast egy teljesen uj, eppenseggel nem tul zsufolt letesitmenytol, hogy igy kezeli az
odalatogatokat.
Azon a soron, ahol en alltam, allandoan kb. 25 auto allt es a rendorok sorra buntetik meg oket (Persze ket szoke cicababat nagy mosolyogva
elengedtek,a papirt osszetepve...). Ez kb. napi 200 auto, azaz napi EGYMILLIO Forint!!!
Jo uzlet, nem? - csak egy vacak parkolobol ! Csak annyi kell, hogy nyitsz egy bejaratot a kietlen puszta felol, es ott kitablazod a tiltasaidat.
A dolog folytatasa, hogy beallok a sorba es en is feljelentest teszek a Kozlekedesi Fofelugyelet ellen, tobbszaz atb..szott autostarsammal egyutt.
> O szerintuk az az egy tabla teljesen elegendo, nem kell a Budapest feloli(!) bejarathoz is tablat elhelyezni - ahonnan a latogatok tobb mint fele szarmazik. De meg egy folytonos sarga vonalat sem tartottak szuksegesnek!!!
>
> A levelemet legy szives add tovabb akinek csak tudod, nehogy a CAMPONA kozelebe is menjetek!!
(Nem Oceanariumot, hanem Balkanariumot kellene nyitniuk........)
>
> CAMPONA-mentes jovobeli szebb napokat kivanva maradok tisztelettel:
noidea Creative Commons License 1999.10.07 0 0 12
Elküldtem az oldalt a Camponának, kiváncsian, hogy mit mondanak erre. Íme a "hivatalos" válasz:

Köszi az infot! Az Internet szabad és hatalmas nem mindenhova látunk el, de
köszi a lehetoséget, hogy válaszolhatunk! Kabátlopás! A dolog egyébként
valóban megtörtént, csak nem úgy és nem ... stb.

A tiltó táblák minden lehetséges helyen kint voltak, és a kedves autósok
sorra álltak meg a 2x1 pályás út két oldalán. Az eredmény közlekedési káosz.
Mivel az út közterület, kértük a rendörök segítségét (miután a Campona
felelos vezetojét egy "éppen ott parkolok ahol akarok" felkiáltású autós
kollega inzultálta), intézkedését. De semmiféle szerzodésrol nincs szó és
ilyen szerzodés nem is lesz. Nem hiszem, komolyan gondolhatja bárki is, hogy
egy több mint 20 Mrd. forintba kerülo beruházás után a Campona
büntetovámokból finanszírozná a további fejlesztéseket. A parkolás a Campona
körül ingyenes, de nem az úton, hanem a parkolóban és a parkolóházban.
Csupán kb. fél percnyi autóút lett volna!

Hogy a helyzetet mindenki értse az elülso parkoló full tele volt, az épület
mögötti 1400 -as parkolóház pedig félig üres volt. A hangosbemondó
egyfolytában rendszámokat harsogott, és akik már szabályosan szerettek volna
parkolni, ok sem jutottak el a parkolóházhoz, mivel az út félszélességben le
volt "zárva" autókkal.

További kérdésekre bárkinek, bármikor ...

Üdv:

Koncz Róbert

originalqszi Creative Commons License 1999.10.07 0 0 11
Na azéééért!!!! Mindig cukkulják a dolgozót.... sokkolják, sokkolják:(((((
Campona= Kampó....., na? Gondolva arra a kampóra, amelyre a rendőrök feltesznek, ha nem fizetsz!!!!!
Campona= Camp ona..... nizálásra, azaz Kemping, ahol nyugodtan onanizálhatsz:DDD
Campona= Kampón a......z összes média:DDDDDDDDDDD
Előzmény: berku (9)
second Creative Commons License 1999.10.07 0 0 10
Orbán Viktortól van egy kedvenc mondásom...

"... legalább az egyikük nem mond igazat!"
Most akkor mi van? Nekem a Camponas reakcio hihetőbb!

Sec.

berku Creative Commons License 1999.10.07 0 0 9
A mi cégünknél is megjelent először az első levél, ma viszont egy másik, íme:

"A Camponáról szóló levelet továbbküldtem, és valahogy eljutott a Camponához, ahonnan valaki reagált rá.
Úgy gondolom, az a becsületes, ha ez is publikálásra kerül.

>Date: Wed, 6 Oct 1999 14:32:14 +0200
>
>Subject: Campona

>Köszi az infot! Az Internet szabad és hatalmas nem mindenhova látunk el, de
>köszi a lehetoséget, hogy válaszolhatunk! Kabátlopás! A dolog egyébként
>valóban megtörtént, csak nem úgy és nem ... stb.

>A tiltó táblák minden lehetséges helyen kint voltak, és a kedves autósok
>sorra álltak meg a 2x1 pályás út két oldalán. Az eredmény közlekedési káosz.
>Mivel az út közterület, kértük a rendörök segítségét (miután a Campona
>felelos vezetojét egy "éppen ott parkolok ahol akarok" felkiáltású autós
>kollega inzultálta), intézkedését. De semmiféle szerzodésrol nincs szó és
>ilyen szerzodés nem is lesz. Nem hiszem, komolyan gondolhatja bárki is, hogy
>egy több mint 20 Mrd. forintba kerülo beruházás után a Campona
>büntetovámokból finanszírozná a további fejlesztéseket. A parkolás a Campona
>körül ingyenes, de nem az úton, hanem a parkolóban és a parkolóházban.
>Csupán kb. fél percnyi autóút lett volna!
>
>Hogy a helyzetet mindenki értse az elülso parkoló full tele volt, az épület
>mögötti 1400 -as parkolóház pedig félig üres volt. A hangosbemondó
>egyfolytában rendszámokat harsogott, és akik már szabályosan szerettek volna
>parkolni, ok sem jutottak el a parkolóházhoz, mivel az út félszélességben le
>volt "zárva" autókkal."

Az eredeti levélben volt aláíró, de mivel senki nem jogosított fel rá, ezt nem adom közre.
Egyébként mi az a Campona?

bot Creative Commons License 1999.10.07 0 0 8
hát azt hiszem ennyit a campona-ról. nem hiszem, hogy egyszer is meglátogatom majd a zsiráfot...
second Creative Commons License 1999.10.07 0 0 7
Ne tessék haragudni, ha marhaságot írok, de jogosítványom nincsen.....

Ez úgy ahogy van törvénysértés gyanús!!!
Ez egy Kafka regényben is túlzás lenne, hogy egy nagyáruház a saját parkolójára várakozási tilalmat jelző táblát tesz ki elégtelen mennyiségben, majd a rendőrségi feljelentésekből és bírságokból ő is részesedik..... ez nonsense!
Mennyi börtönt lehet kiosztani annak aki ilyet "működtet"?
Egyáltalán kinek van joga közlekedési táblákat kitenni?
Ennek analógiájára ha egy utca egyik végére egyirányú forgalom táblát teszek ki, de a másik végére nem teszek behajtani tilos táblát, majd lesem, hogy hányan hajtanak be onnan, és birságolok a "saját zsebemre" (részt húzok a büntikből), az törvényes?
Alig hiszem....
Ezzel az erővel az utcában a házam elé valahova eldugok egy megállni tilos táblát, aztán a rendőrökkel szedetem a zsét! Na neeeeeeeee!
Tessék mindenkit jól feljelenteni!

Sec.

Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.06 0 0 6
ez a campona magyar vállalkozás?
Előzmény: Barney Hendrickson (5)
Barney Hendrickson Creative Commons License 1999.10.06 0 0 5
Stimt. Ezt egy kolléganőmmel is megcsinálták, nem kacsa. Izléstelen játék, nem lepődnék meg ha néhány napon belül valamelyik kereskedelmi tévécsatornán is szóba kerülne az ügy. Egyébként a story illik ehhez az országhoz.
Előzmény: Oszi (3)
Nagybivaly Creative Commons License 1999.10.06 0 0 4
SEGITEK:

OFF
Mar nem vagy nullas...
ON

Oszi Creative Commons License 1999.10.06 0 0 3
Az alábbi e-mailt kaptam egy barátomtól:
A következő esett meg velem a minap.
Gondoltam kinézek a CAMPONA-ba. Ki is jutottam könnyen a táblákat követve a Budafoki úton. Könnyedén behajtok a parkolóba, megállok, majd be az áruházba. Elég unalmas és kihalt, de nem ez a lényeg. Kb. egy óra múlva kijövök, készülök elindulni, amikor észreveszem, hogy egy cédula van a szélvédőn. Egy rendőrségi cetli volt, rajta a ténymegállapítás, hogy TILOS helyen parkolok, ezért feljelentést tesz. A PARKOLÓBAN! Pont ott járt a két rendőr, odamentem és megkérdeztem tőlük, hogy mi alapján akarnak feljelenteni. Erre közlik, hogy tiltott helyen álltam meg, tábla is tiltja az ott megállást. Kérdeztem, hol a tábla, erre elmutat a Budafokról dél fele vezető út fele, az ottani parkoló-bejáratnál kb. 60 méterre innen van elhelyezve egyetlen tábla HÁTTAL, ami tiltja a várakozást. Erre mondtam neki, hogy én Bp. felől jöttem, ott egy árva tábla nem jelzi, hogy bármiféle tiltás lenne. Szó szót követett, mire a rendőr kibökte, hogy a Kerületi Rendőrségnek szerződése(!) van a CAMPONA-val, hogy sorra meg kell bünteni az itt állókat. Ebből bevétele van a kerületnek is, meg a CAMPONA-nak is, amiből valamilyen későbbi beruházást akarnak finanszírozni!!! Kicsit furcsának tartom ezt a hozzáállást egy teljesen új, éppenséggel nem túl zsúfolt létesítménytől, hogy így kezeli az odalátogatókat. Azon a soron, ahol én álltam, állandóan kb. 25 autó állt és a rendőrök sorra büntetik meg őket (Persze két szőke cicababát nagy mosolyogva elengedtek, a papírt összetépve...).
Ez kb. napi 200 autó, azaz napi EGYMILLIÓ Forint!!! Jó üzlet, nem? - csak egy vacak parkolóból ! Csak annyi kell, hogy nyitsz egy bejáratot a kietlen puszta felől, és ott kitáblázod a tiltásaidat. A dolog folytatása, hogy beállok a sorba és én is feljelentést teszek a Közlekedési Főfelügyelet ellen, többszáz átb..szott autóstársammal együtt. Ő szerintük az az egy tábla teljesen elegendő, nem kell a Budapest felőli(!) bejárathoz is táblát elhelyezni - ahonnan a látogatok több mint fele származik. De meg egy folytonos sárga vonalat sem tartottak szükségesnek!!!
A levelemet légy szíves add tovább akinek csak tudod, nehogy a CAMPONA közelébe is menjetek!! (Nem Oceanariumot, hanem Balkanariumot kellene nyitniuk........)
CAMPONA-mentes jövőbeli szebb napokat kívánva maradok tisztelettel:
Tóth Bálint

Én ezzel megosztottam Veletek az infót, és kiváncsian várom, hogy másoknak is vannak-e efféle tapasztalatai.

Üdv,
Oszi

Freshco Creative Commons License 1999.10.05 0 0 2
Tőlem sokan kérték hogy tegyem nagy nyilvánosság elé ha valaki hallotta elnézést érte.
Előzmény: Whitey (1)
Whitey Creative Commons License 1999.10.05 0 0 1
Szerintem mindenki megkapta. A Campona meg ezek után majd csak abbahagyja...
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.10.05 0 0 0
Freshco!

Én is megkaptam.

Előzmény: Freshco (-)
Freshco Creative Commons License 1999.10.05 0 0 topiknyitó
Az alábbi történetet kaptam ma mailen.
A Szerző tollából:
A kovetkezo eset esett meg velem a minap. Gondoltam kinezek a CAMPONA-ba. Ki is jutottam konnyen a tablakat
kovetve a Budafoki uton. Konnyeden behajtok a parkoloba, megallok, majd be az aruhazba.
Eleg unalmas es kihalt, de nem ez a lenyeg. Kb. egy ora mulva kijovok,
keszulok elindulni, amikor eszre veszem, hogy egy cedula van a szelvedon. Egy rendorsegi cetli volt, rajta a tenymegallapitas, hogy TILOS helyen parkolok, ezert feljelentest tesz. A PARKOLOBAN! Pont ott jart a ket rendor, odamentem es megkerdeztem toluk, hogy mi alapjan akarnak feljelenteni. Erre kozlik,hogy tiltott helyen alltam meg, tabla is tiltja az ott megallast. Kerdeztem,hol a
tabla, erre elmutat a Budafokrol del fele vezeto ut fele, az ottani
parkolo-bejaratnal kb. 60 meterre innen van elhelyezve egyetlen tabla HATTAL,
ami tiltja a varakozast. Erre mondtam neki, hogy en Bp. felol jottem, ott
egy arva tabla nem jelzi, hogy barmifele tiltas lenne. Szo szot kovetett, mire
a
rendor kibokte, hogy a Keruleti Rendorsegnek szerzodese(!) van a
CAMPONA-val,
hogy sorra meg kell bunteni az itt allokat. Ebbol bevetele van a
keruletnek is,
meg a CAMPONA-nak is, amibol valamilyen kesobbi beruhazast akarnak
finanszirozni!!! Kicsit furcsanak tartom ezt a hozzaallast egy teljesen
uj,
eppenseggel nem tul zsufolt letesitmenytol, hogy igy kezeli az
odalatogatokat.
Azon a soron, ahol en alltam, allandoan kb. 25 auto allt es a rendorok
sorra
buntetik meg oket (Persze ket szoke cicababat nagy mosolyogva
elengedtek,
a
papirt osszetepve...). Ez kb. napi 200 auto, azaz napi EGYMILLIO
Forint!!!
Jo uzlet, nem? - csak egy vacak parkolobol ! Csak annyi kell, hogy
nyitsz
egy
bejaratot a kietlen puszta felol, es ott kitablazod a tiltasaidat.
A dolog folytatasa, hogy beallok a sorba es en is feljelentest teszek a
Kozlekedesi Fofelugyelet ellen, tobbszaz atb..szott autostarsammal
egyutt.
O
szerintuk az az egy tabla teljesen elegendo, nem kell a Budapest
feloli(!)
bejarathoz is tablat elhelyezni - ahonnan a latogatok tobb mint fele
szarmazik.
De meg egy folytonos sarga vonalat sem tartottak szuksegesnek!!!

A levelemet legy szives add tovabb akinek csak tudod, nehogy a CAMPONA
kozelebe
is menjetek!!
(Nem Oceanariumot, hanem Balkanariumot kellene nyitniuk........)

Egyedi eset vagy előfordult már mással is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!