Keresés

Részletes keresés

reaper666 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 160
ugyan már
tet?téri szobában ~30 fok úgy aludtam...
igaz analízis tanulás közben :-)
Előzmény: Törölt nick (158)
hbo Creative Commons License 2003.06.13 0 0 159
Szerintem egy bizonyos pont utan ez mar nem erdekli... :-)
Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 158
De akkor mikor alszol? Mert nappal már tényleg annyira meleg van, hogy nem lehet.
Előzmény: szeszimádó (157)
szeszimádó Creative Commons License 2003.06.13 0 0 157
Éjjel nem aludni kell,hanem jól bepiálni.Mindenki vegyen példát rólam és merüljön el az ivászatban.
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 156
Hát, akkor már egyszerűbb póló nélkül aludni. Meg olcsóbb is.
Előzmény: mzdude (155)
mzdude Creative Commons License 2003.06.11 0 0 155
Ahh, látom mások is nyomják a klímatémát, hát én is beleröfögök. Kb. két évig vacilláltam rajta, úgyhogy van némi összegyűjtött infóm.

A mobil klíma bizonyára szép és jó, csak állítólag előfordul, hogy éjjel felkelhetsz üríteni a víztartályát, ami kényelmetlen.

Az ablakklíma nagy hátránya, hogy zajos, ezért aludni nem igazán lehet mellette.

Lakásba a split klíma a legkultúráltabb. Ügyelni kell arra, hogy nem szabad alulméretezni, mert akkor folyamatosan csúcsra jár, rengeteg áramot zabál, és sok bosszúságot okoz. Nekem a legfelső emeleten lévő panellakásom van, ide az egy szál nagyszobára 3,6 KW-osat javasolt egy ügynök, amikor itt jár megnézni a lakást. Havernál egy ekkora teljesítményű gép a nem legfelső emeleti téglalakás mindhárom szobáját kellemesen behűti.

Az egy külső egység - több belső egység összeállítást multisplit klímának hívják, és sajnos csúnya ára van. Sokszor a teljesítményt úgy osztja el, hogy pl. 3,6 KW + 2,1 KW, így alkalmas egy nagyobb és egy kisebb szoba hűtésére. Az ára nagyjából annyi, mintha két klímát vennél, csak spórolsz egy kis helyet és szerelést.

Az LG-Samsung-Panasonic vonal csendesebb, állítólag a Panasonic a legcsendesebb, ami alvásnál ugye fontos, de ezeknek elég húzós az áruk. Én most egy Vestel típusú csodát vettem a Praktikerben 95 rugóért, még beszerelésre vár. 2 év garival adták, olyan nagyon hulladék nem lehet.

A beszerelésnél teljesen normális a 30+ÁFÁs ár, ezért a pénzért csatornázást, gázzal feltöltést, minden nyavalyát megcsinálnak. Az én klímámnál a garancia csak akkor él, ha szakember csinálja a szerelést. Csak már csinálná valaki...

Ilyen teljesítménynél persze ügyelni kell az áramfogyasztásra is. Megfelelő biztosítékra és elektromos hálózatra van szükség, ez régebbi házakban nem feltétlenül van meg.

Az áramszámlát a hírek és becslések szerint 20 ronggyal is megdobja, ha sokat van járatva a klíma.

Felszerelésnél vigyázni kell arra, hogy a beltéri egység a későbbi üzemeltetésnél ne fújja közvetlenül rád a hideget, mert nagyon kellemetlen izomfájdalmat, megfázást, ízületi fájdalmat lehet szerezni akár pár óra alatt is.

A klíma felszerelése elvileg építési engedély köteles, ugyanis megváltoztatja az épület homlokzatának kinézetét. Az építési engedély igénylésének menetével nem fárasztanék senkit, a lényeg az, hogy ha valaki meg akarja szerezni, akkor annak csak a jövő nyáron lesz klímája.

Hirtelenjében ennyi.

AgentOrange Creative Commons License 2003.06.11 0 0 154
a cégnél kellemes 21-22fok van....hmm..be kellene jánom aludni, és kifizettetni túlórában?.-)))

Ma itthon találtam egy pókot, ami nem nagy dolog, csakogy ez a pók a hűtőben lakik, és láthatóan jól érzi magát....gondolom nem véletlenül költözött be:-))))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 153
Most 32 fok van a lakásban. Ha szerencsém van, éjszaka 29. Kibírhatatlan.
Cuddles Creative Commons License 2003.06.11 0 0 152
Nálunk tartósan 31 fok van éjjel-nappal mostanában... Ha nincs szerencsénk, akkor 32. Kibírhatatlan. Ilyenkor jó dolgozni menni. Aztán elbóklászni vmerre, addig sem vagyunk otthon.
ControlDenied Creative Commons License 2003.06.07 0 0 150
Szörnyű :-(
Éjjelente 30 fok, és 6 órákat alszom...
Wama033 Creative Commons License 2003.01.31 0 0 149
Ez a topic kihalt?
A nagy melegtől?
Most tél van,de nálunk a szobában esténként nagyon meleg !!És soha nem tudok aludni!
whisper Creative Commons License 2000.06.17 0 0 148
Kíváncsian várom a légkondizott panelek lakóinak tapasztalatait!

És remélem, hogy a 30 alatti hőmérséklet tartósabban megmarad. ;-)

Shiro Creative Commons License 2000.06.16 0 0 147
mire beszereltetitek, addigra meg megint itt a kánikula ;o))

S:

Előzmény: nori (146)
nori Creative Commons License 2000.06.16 0 0 146
nana! jövő héten megint 35 fok lesz!
Előzmény: Shiro (145)
Shiro Creative Commons License 2000.06.16 0 0 145
látjátok, mire megegyeztek, hogy ki milyen klímát szereltessen be, addigra itt a hűvösebb idő :o))))

S.

nori Creative Commons License 2000.06.16 0 0 144
Ma éjjel végre tudtam aludni(nem is volt meleg!)!
nori Creative Commons License 2000.06.15 0 0 143
A gond az, hogy nem tudom, hogyan másképp lehetne megoldani. Három kis tetőtéri szobáról van szó, amelyek egy kis közlekedőből nyílnak. A közlekedőből megy le a nappaliba a lépcső, így az lefelé nyitott.
Előzmény: whisper (142)
whisper Creative Commons License 2000.06.15 0 0 142
Nori, olyan ketyere is van, de ezek már drágábbak. Ez olyan split, aminek 2-3 fejegysége is van. Ezek relatíve nagy teljesítményűek, elég sok áramot zabálnak fel.
Előzmény: nori (138)
whisper Creative Commons License 2000.06.15 0 0 141
Nos, mobilra nem is gondoltam. Csak a split vagy ablakklíma jönne szóba. 80e-ért van LG, Daewoo és Samsung, Split van 130-150-ért. Mindkettővel sokat kell bütykölni, míg felszerelődik a helyére. A split talán csendesebb, mert kint marad a motorja a lakásom kívül. Az ablakklímát meg talán egyszerűbb berakni, csak az ablakot kell átalakítani hozzá. Kár, hogy a panelek erkélyajtó fölötti kisablaka nem pont akkora méretű.

A beszerelést 28+áfáért én is sokallom. Elmennek a sunyiba.

Előzmény: M3 (139)
nori Creative Commons License 2000.06.15 0 0 140
van
Előzmény: M3 (139)
M3 Creative Commons License 2000.06.15 0 0 139
whisper!

A legjobb a Split klima, ez a legdragabb is (200e+).
A mobillal az a gond, hogy a kondenzvizet tartalyba gyujti es amig ezt nem urited ki addig nem mukodik (ez is eleg draga).
A legolcsobb az ablak klima (75e+), de ennek eleg maceras a beszerelese (nem annyira mint a split). Ez kivulre csopogtet, nem kell orankent felkelni hozza "uriteni" :).
Felhivtam egy klima szerelot mennyiert szerelne be az ablak klimamat. A kovetkezoket mondta:
munkadij 25e+AFA, anyag 3e+AFA, ha torik az uveg az nem az o felelossege, julius 1. (ekkor er ra legkozelebb). En annyit mondtam, hogy viszhall :)
Hetvegen majd megprobalom sk. berakni, de nem az ablakba, hanem a falat bontom majd ki. A fejlemenyekrol beszamolok (ha van ra igeny).

nori Creative Commons License 2000.06.15 0 0 138
Ezzel az a gond, hogy van három kis szobám az emeleten, akkor ebből három kell. Meg elég csúf jószágok is. Jobb lenne egy központi egység, amivel egyszerre lehet három helyiséget hűteni, úgy, hogy mindárom helyiségben legyen szabályozható nyílása
Előzmény: Shiro (137)
Shiro Creative Commons License 2000.06.15 0 0 137
Whisper!
Én annyit tudok, hogy vannak a mobil légkondik, amiknek csak a lyukat csinálják meg, ahol kivezeted a csövét, és egy pbgázpalackos gázkályhához hasonlít a mérete. Az is rendesen tud hűteni, csak az a baj vele, hogy ha véletlenük kicsúszik a cső a falból és nem veszed észre, akkor hűtés helyett fűteni fog :o)

S.

Előzmény: whisper (136)
whisper Creative Commons License 2000.06.15 0 0 136
Körülnéztem légkondiügyben, a Metroban van 80e-től 150e-ig. Csak az a probléma, hogy valami szakemberrel be kell szereltetni.

Kinek van tapasztalata???

Shiro Creative Commons License 2000.06.15 0 0 135
Lehet megint dobálni a köveket ;o) .. én arra sem emlékszem, hogy esett, vagy dörgött volna. Valami rémlik arról, hogy ugatott a kutyám. Ezek szerint biztosan a villámlás miatt. húúúú (pirulás) lehet, hogy ti az én kutyám miatt nem tudtatok aludni?
Bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat,

S.

Jozsó szerelme Creative Commons License 2000.06.15 0 0 134

Jó volna bedobni a nagy büdös szunyát most... Látszik, hogy nem aludtam

rendesen... Talán majd az éjjel... Ez a fáradtság el fog nyomni, akár az ég

is döröghet...

Jozsó szerelme Creative Commons License 2000.06.15 0 0 133

Vau-vau... Még mindig a fülemben visszhangzik az elmúlt éjszaka... Nagy fények,

utána dörgés, villámlás. Egy kutya erre állandóan felugatott. Egy nő hisztérikusan

sikoltozott... Elfelejtettem megvenni a kedvenc piros mogyorósomat...

SegédSámán Creative Commons License 2000.06.14 0 0 132
naja...:))))))

meg még a hajam is rövid....:)))

Előzmény: nori (130)
cinquecento Creative Commons License 2000.06.14 0 0 131
Javaslom a rövid frizót... nekem is az van... nem kell fújni, mire kiérek az előszobába, már csontszáraz...

500

Előzmény: nori (128)
nori Creative Commons License 2000.06.14 0 0 130
Ja, mert te olyan hőmérsékletet varázsolsz a szobádba, amilyet akarsz:-)))
Előzmény: SegédSámán (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!