Keresés

Részletes keresés

madvi Creative Commons License 2001.10.11 0 0 64
Ha a kérdés felmerül, akkor nem.
obsit Creative Commons License 2001.10.11 0 0 63
" 1. alapkérdés: NEM. De nincs jobb.
2. második alapkérdés: háááát, az attól függ. "

Kb. ezzel az előttem szólóval értek egyet.

Már 24 éve csinálom, de (még) nem tudom helyesen döntöttem e ?

A második pont , a : hááát --al kezdődönek a kifejtése azért érdekelne......

originalqszi Creative Commons License 2000.06.16 0 0 61
de igen! Felszabadulsz:))))))
Előzmény: blablacko (60)
blablacko Creative Commons License 2000.06.16 0 0 60
nem
originalqszi Creative Commons License 2000.02.12 0 0 59
non kopasz
non indián
hosszú combú
szőke
30-as
fehérbőrű:DDDDD
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.12 0 0 58
A kérdés megválaszolásához ismerni kellene a célfüggvényt.
originalqszi Creative Commons License 2000.02.12 0 0 57
Nos?????? Másfél év után is még érdemes??????????
Csülök Creative Commons License 1998.07.01 0 0 56
RaSeK!
Akkor érted is szól a harang! (Amit lejjebb megtalálsz.)
banya Creative Commons License 1998.07.01 0 0 55
RaSek, aSk, kedveseim!
A lehető legjobbakat kívánom Nektek és párotoknak! Úgy mint: szeretet, türelem, megértés, empátia, boldogság, higgadtság és sok-sok _gyerek_!!!
:-))))))
Oswald Creative Commons License 1998.07.01 0 0 54
aSk, RaSeK!
Gratulálok! :-)))))))))))
RaSeK Creative Commons License 1998.07.01 0 0 53
Halyrá aSk! Nálam ugyanez 98.08.08-án este 8-kor. Nem vicc. Vagy az...?
pipi Creative Commons License 1998.07.01 0 0 52
myname ! Ott az igazságod, hogy sokan felelőtlenül megházasodnak.
Zak Creative Commons License 1998.07.01 0 0 51
[ja. fel a fejjel, amíg van]

(Kápolnásnyéki Csüggedés S.C.)
Csülök Creative Commons License 1998.07.01 0 0 50

Csülök Creative Commons License 1998.07.01 0 0 49
aSk!
Ha tudom, hogy erre megy ki a játék, dehogy szólok hozzá. Tehát: az általam itt elmondottakért felelősséget nem vállalok, garancia meg egyáltalán nincs! De azért fel a fejjel!
banya Creative Commons License 1998.07.01 0 0 48
aSK, kedvesem!
Jól értem? Csak nem Te is...?
aSk Creative Commons License 1998.07.01 0 0 47
A megoszló vélemények ellenére én megpróbálom ezt az izét 18-án. Szerintem jó lesz.
myname Creative Commons License 1998.07.01 0 0 46
Csülök ! Azt hiszem igazad van !

Pipi ! A házasságból is ki lehet sétálni, de nem sétálsz ki olyan apróságok miatt, ami lehet hogy egy élettársi kapcsolatot, vagy egy "együtt-járást" befejezetté tesz. Kénytelen vagy apró kompromisszumokra, valamit-valamiért alapon. Más kapcsolatban semmi nem kényszerít kompromisszumok megkötésére, hiszen szabad ember vagy. Ha az ellentétek feloldhatatlanok, akkor el kell válni, de igazából akkor össze se kellett volna házasodni.

Csülök Creative Commons License 1998.07.01 0 0 45
myname!
Amiket leírtál, azok nagy szavak, de nem túl nagy szavak! Néha jól esik ilyeneket leírni, és örülni annak, hogy leírhatod, mert olyan társat találtál, akivel mind ez megvalósítható! Ha jól körbenézel a barátaid rokonaid házasságán, kapcsolatain, azért azt látni kell, hogy ez nem lehet általános.
Engels Creative Commons License 1998.07.01 0 0 44
A hivatalos papír kb. arra jó, hogy a felek nyilvánosságra hozzák: rendszeresen nemi életet élnek egymással. És erre a nyilvánosság áldását kérik.
Passz.
Minden más házasság-folyomány magánjogi szerződésekkel elintézhető, ahogy azt a bölcs amerikaiak teszik egyre inkább. Mert ami az érzelmeket / együttélést / közös háztartást / gyermeknevelést illeti, hát ahhoz télleg nem kell papír.
Mindez persze, csak a nem-egyházasságra értendő, mert az egyházak - tudom, tudom - nagyon kényesek az esendők esküjére és az azt szentesítő papírra.
pipi Creative Commons License 1998.07.01 0 0 43
myname ! Sok éltet tehet tönkre az, hogy a házasságból nem lehet csak úgy kisétálni.pipi
myname Creative Commons License 1998.07.01 0 0 42
IGEN !!! Olcsó poénokon és a papír-kérdés erőltetett feszegetésén túl be kell látni, hogy igen ! Minőségileg más. Ha együtt élsz valakivel, bármilyen jó is a kapcsolat, benne van annak a lehetősége, hogy bármilyen konfliktus esetén az egyik fél feláll és kimegy az ajtón. Házasságban ilyen nincs. A konfliktusokat meg kell oldani. A házasság egy fontos és szép gesztus egymás felé. És lehetsz igazán nagy szarban,de tudod, hogy valaki melletted áll. Ez nem érzelgősség. És összekoptok az idők folyamán. Ez benne a jó. Ez egy több ezer éves valami. Nem véletlenül alakult így. Tizen-huszon évesen még vigéckedik az ember: független vagyok, laza vagyok, modern, liberális és mindenre nyitott. Később rájön, hogy ennél fontosabb az összetartozás valakivel: a közös felelősség a gyerekekért és egymásért. Szerintetek ezek túl nagy szavak ?
Oswald Creative Commons License 1998.06.30 0 0 41
Ja, és ált. 1-el több golyóval játszák.
Oswald Creative Commons License 1998.06.30 0 0 40
re: 3.
Olyan mint a kuglizás, csak egy kicsit több fantázia kell hozzá.
Medwe Creative Commons License 1998.06.30 0 0 39
1. alapkérdés: NEM. De nincs jobb.
2. második alapkérdés: háááát, az attól függ.
Ha a feleségem nem szeret kuglizni és én mással megyek kuglizni, akkor nem csalom meg.
Ha vele is kuglizom, meg mással is (külön-külön), akkor igen. A kugli behelyettesíthető bármivel.
3. LHA, mi az a sex?
Zak Creative Commons License 1998.06.30 0 0 38
Nincs komoly nézeteltérés annyiban, hogy Neki ez szükséges; én nem fogom megakadályozni. De saját indíttatásból nem házasodnék, nem látom értelmét. Csak a többieket tudom ismételni: ha szeretek valakit, akkor úgyis ô a fontos, tökmindegy, ki mit ír alá, mindig mellette állok, vele élek, ô az énem másik fele. Ha ennek ellenére ô biztonságban érzi magát egy papírdarabtól, ám legyen. De hogy magamtól nem jutna eszembe... ;-)
Oswald Creative Commons License 1998.06.30 0 0 37
Szóval, ha az ember gondolkodik rajta, akkor nem javasolt, ugye?
De mégis valami, afelé kerget.
acel Creative Commons License 1998.06.29 0 0 36
Ha elhatarozom hogy egyutt akarok elni valakivel, akkor az az en dolgom, errol nem kerek, es nem adok papirt.

Anyagilag: Ha megeri, miert ne? A csaladot sok helyutt tamogatjak az egyuttelessel szemben (kedvezmenyek stb).

Ha valakit erzekenyen erint a dolog (pl. a szulok szeretnek, vagy a masik felnek szamit) akkor miert ne? Nekem megert egy delutant, hogy mas emberek oruljenek. Valamint nem zavar, hogy egy papirral tobbem van a kelletenel.

A valas se nagy kunszt. A problema inkabb a szetkoltozessel jelentkezik, nem a hivatalos formaval. Es ezek a problemak (anyagi es gyerekmegosztas) az egyutteles megszunesevel ugyanugy jelentkeznek tehat itt sem erzek kulonbseget a hazassag es az egyutteles kozott.

Roviden: hazzassag akkor, ha valamely felnek (vagy a kornyezetnek) ez lelki szukseglete, vagy ha ez tobbleterot ad az egyutt maradashoz, vagy ha anyagilag/tarsadalmilag megeri.

Piszkos Fred Creative Commons License 1998.06.29 0 0 35
Zak, ha már ebben a kérdésben komoly nézeteltérésed van a barátnőddel, akkor szerintem neked nem érdemes. Vagy nem vele érdemes.
Oswald Creative Commons License 1998.06.29 0 0 34
Nem kis dolgok ezek! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!